ŽENSKÝ KRUH

pro ženy, které chtějí sdílet

Ženský kruh je o spojení s jinými ženami

Mnoho žen prochází životem a cítí se samy. Ale naše zkušenosti jsou univerzální. Jsou témata, která se nám opakovaně v životě vrací, mnohdy nás to spojuje i proto, že před nimi společnost zavírá oči. Nebo prostě nejsou dost cool, aby byla na výsluní zájmu.

…ať jste kdekoliv, můžete se cítit  v bezpečí s jinými ženami.

Daruj kamarádce bezpečí v ženské skupině

Máš za sebou ženský kruh a chtěla bys stejný prožitek darovat své blízké ženě?
Objednej pro ni dárkový voucher na jedno setkání. Obdarovaná si vybere téma a termín podle sebe. 
Témat bude v následujícím roce ještě víc.

Hodnota dárkového voucheru je 500,-

Termíny
3 x 100 minutová setkání 

Průvodkyně
Eliška Veselá Remešová
Pavla Táborská

Cena
1800,-
(600,- Kč za setkání)

Formát
Online prostřednictvím Zoom

Je možné, že…
 

Máte rozdílný pohled na život než vaše kamarádky
Znáte se věky, máte se rády, ale naučily jste se zbytečně neotevírat témata, ve kterých se neshodnete. Chybí Vám tak spřízněné duše, se kterými můžete sdílet aniž by vás hodnotily či kritizovaly. Chybí vám přijetí takové, jakou jste. 

Nemáte kolem sebe ženy, se kterými byste si rozuměla
Schází vám tak pravidelná příležitost strávit smysluplný čas s jinými ženami, vnímat sebe sama a své potřeby a sdílet (je) s druhými. Hledáte bezpečný prostor, kde si odpočinete a naberete síly. 

Máte své kamarádky, ale jsou příliš daleko, abyste s nimi mohla takto trávit čas
Nejste tak flexibilní, abyste mohly s kamarádkou vyrazit na společný víkend, zároveň vám ale chybí povídání si o důležitých životních tématech. Hledáte inspiraci, povzbuzení, uvolnění i podporu a celkově potřebujete načerpat novou tvůrčí energii.

Kruh je místem,

kde krok po kroku roste důvěra, překonáváme strachy, 
otevíráme se zranitelnosti, a zjišťujeme, jaké to je spolu třeba...

 • nesouhlasit a přesto se podpořit
 • nerozumět (si) a přesto (se) respektovat 
 • závidět a přesto přát 
 • tvořit si názor a přesto nehodnotit 
 • důstojně sdílet a přesto se řehtat

Principy kruhu

 • Bezpečí - co se na kruhu sdílí, v něm také zůstává
 • Dobrovolnost - zapojuji se v takovém rozsahu, jak je mi příjemné
 • Sdílení - když mluví jedna, ostatní posluchají
 • kruh nenahrazuje psychoterapii
 • Spolupráce - každá z nás je součástí kruhu a má právo ovlivnit, co a jak se v kruhu děje
   

Řekly o kruhu:

Moc děkuju za zavedení tohoto konceptu, chtěla jsem se nějakého ženského kruhu účastnit, ale nemám možnost se zatím někam osobně přesouvat, tohle je skvělá možnost v dnešní době a moc si toho cením. Zároveň, když jsem neměla hlídání, mohla jsem třeba jenom poslouchat a obstarat děti (to ideální nebylo, ale holt kdyby nešlo toto, tak se neúčastním vůbec). Vím, že někteří pořád tvrdí, že online to "není ono", neřekla bych, že to není ono, jen, že je to jiné. Asi jako když čtu beletrii a potom naučnou knihu - pořád je to kniha, ale celkový dojem z ní bude rozhodně vždycky jiný. Děkuju Eliško, za všechno, co děláš.
účastnice kruhu Ženství
Eliško, chci vám oběma MOC poděkovat, byla jsem na prvním online ženséem kruhu s Pavlou na téma Hranice a až mě překvapilo, jak to bylo silný a jak rychle jsme se dostaly docela na dřeň i před úplně cizími ženami. Díky moc za tu možnost. ❤️ Ja jsem upřímně vůči tomu vždycky byla trochu skeptická (a zároveň mě ta blízkost žen hodne lákala), protože ženské kruhy alespoň v mem okolí lákaji zkrátka určité typy ezotericky založených žen, na což úplně nejsem, ale pravě díky vám a vaší expertize a světonázoru me to nalomilo a jsem moc rada, ze jsem do toho šla, Pavla nás neskutečně nenuceně pár otázkami naváděla k zamyšlení se nad hlubokýma a občas i bolavýma věcma a vlastně mi to přišlo jako taková podpůrná terapeutická skupina. :) No, nemusím vám říkat, že jsem se z toho pak zbytek večera dávala dohromady. :) Takže ještě jednou díky, moc se těším na další setkávání a snad se tento formát ujme, moc ráda bych se zúčastnila i dalších podobných seancí. ❤️🙌
účastnice kruhu Hranice

Vybrat svůj kruh

Setkání probíhají na Zoomu. Informace k přihlášení dostanete nejpozději den před prvním setkáním. 

Tři setkání zaměřená na naše prožívání. Jaký postoj zaujímáme k vlastním emocím? Jaké si dovolujeme a kterým se naopak bráníme? Co potřebujeme, abychom se cítily s emocemi lépe?

Pavla Táborská

Úterky 6.2., 20.2., 5.3.

18:00 - 19.40 (100 minut)

Rezervujte si místo e-mailem (pavlataborska1@gmail.com)

MATEŘSTVÍ

Tři setkání zaměřená na naše mateřství. Jaká přesvědčení si neseme do mateřství? Jaké nároky na sebe klademe? A jak se vyrovnáváme s výzvami a překážkami v mateřství? 

Eliška Veselá Remešová

TBC

9:20 - 11.00 (100 minut) - Děti v pozadí jsou v pořádku :)

Tři setkání zaměřená na naše hranice. V jakých situacích dokážeme komunikovat hranice? kdy je to pro nás obtížné? Jak reagujeme, když jsou naše hranice překročeny? A co s tím?

Pavla Táborská

Neděle  11.2., 25.2., 10.3. 

18:00 - 19:40 (100 min)

Rezervujte si místo e-mailem (pavlataborska1@gmail.com)

ŽENSTVÍ 

Tři setkání zaměřená na naše ženství. Jaká význam dáváme ženské roli? Co od sebe jako ženy očekáváme? Jaké nároky klademe na sebe i na druhé ženy?

Eliška Veselá Remešová

TBC

18:20 - 20.00 (100 minut)

PRINCIPY KRUHU

bezpečí

Co se na kruhu sdílí, v něm také zůstává. Je v pořádku sdílet svou zkušenost či prožitek, je-li to s respektem k druhým účastnicím

jedinečnost

Sdílím svou vlastní zkušenost. Opírám se o to, co prožívám já, nikoliv o to, co vnímám jako "obecně platné" nebo "objektivní". 

dobrovolnost

Jsou různé formy, jak se mohu zapojit. Mohu poslouchat, mohu sdílet. Někdy potřebuji hodně prostoru, jindy ho přenechávám druhým. 

respekt

Uvědomuji si, že v pestrosti je síla.
S některými ženami mohu souznít, příběhy jiných mě mohou dráždit. Jsem ohleduplná k sobě i druhým. 

odpovědnost

Kruh je bezpečný sdílecí prostor, který unese i těžká témata. Není to však psychoterapie. Sdílení je tak věcí vlastní odpovědnosti a bezpečí. 

spolupráce

Spoluvytvářím obsah, který na kruhu vzniká. Mohu měnit zaběhlý proces. Nic není pevně dané, tvoříme tak jedinečný společný prostor. 

Kruhem vás provází

Eliška Remešová

Eliška je psycholožka, psychoterapeutka a konzultantka. 
Má více než 14 let zkušeností z HR a Rozvoje a přes 1000 konzultací s jednotlivci i páry v rámci psychoterapeutické praxe. 
V současné době se orientuje hlavně na vztahová témata. Pomáhá dvojicím lépe komunikovat a být spolu šťastnější. Školí pro firmy, neziskovky i širokou veřejnost, a na sítích tvoří inspirativní obsah o vztazích pod #laskajedovednost. Založila Institut mezilidských vztahů MEZILIDMI. 
Manželka a máma dvou dětí. 

Pavla Táborská

Pavla se především věnuje psychologickému poradenství v rámci MEZILIDMI. Pracuje také jako psycholožka pro studenty ČVUT v poradenském centru CIPS. Vede semináře na témata péče o (duševní) zdraví, podpory wellbeingu a mezilidských vztahů. Je frekventantkou psychoterapeutického výcviku v biosyntéze. Ve své práci důvěřuje lidského potenciálu a (sebe)úzdravným silám v nás. Propojuje poznatky, zkušenosti a dovednosti, čerpá především z konceptů biosyntézy, mindfulness ve smyslu vědomé pozornosti k našemu bytí. V roce 2016 založila Národní linku pro odvykání.