ženský kruh

pro ženy, které chtějí sdílet

Ženský kruh je o spojení s jinými ženami

Mnoho žen prochází životem a cítí se samy. Ale naše zkušenosti jsou univerzální. Jsou témata, která se nám opakovaně v životě vrací, mnohdy nás to spojuje i proto, že před nimi společnost zavírá oči. Nebo prostě nejsou dost cool, aby byla na výsluní zájmu.

…ať jste kdekoliv, můžete se cítit  v bezpečí s jinými ženami.

Termíny
3 x 100 minutová setkání 

Průvodkyně
Eliška Veselá Remešová
Pavla Táborská

Cena
1500,-
(500,- Kč za setkání)

Formát
Online prostřednictvím Zoom

Je možné, že…
 

Máte rozdílný pohled na život než vaše kamarádky
Znáte se věky, máte se rády, ale naučily jste se zbytečně neotevírat témata, ve kterých se neshodnete. Chybí Vám tak spřízněné duše, se kterými můžete sdílet aniž by vás hodnotily či kritizovaly. Chybí vám přijetí takové, jakou jste. 

Nemáte kolem sebe ženy, se kterými byste si rozuměla
Schází vám tak pravidelná příležitost strávit smysluplný čas s jinými ženami, vnímat sebe sama a své potřeby a sdílet (je) s druhými. Hledáte bezpečný prostor, kde si odpočinete a naberete síly. 

Máte své kamarádky, ale jsou příliš daleko, abyste s nimi mohla takto trávit čas
Nejste tak flexibilní, abyste mohly s kamarádkou vyrazit na společný víkend, zároveň vám ale chybí povídání si o důležitých životních tématech. Hledáte inspiraci, povzbuzení, uvolnění i podporu a celkově potřebujete načerpat novou tvůrčí energii.

kruh je místem,

kde krok po kroku roste důvěra, překonáváme strachy, 
otevíráme se zranitelnosti, a zjišťujeme, jaké to je spolu třeba...

  • nesouhlasit a přesto se podpořit
  • nerozumět (si) a přesto (se) respektovat 
  • závidět a přesto přát 
  • tvořit si názor a přesto nehodnotit 
  • důstojně sdílet a přesto se řehtat

principy kruhu

  • Bezpečí - co se na kruhu sdílí, v něm také zůstává
  • Dobrovolnost - zapojuji se v takovém rozsahu, jak je mi příjemné
  • Sdílení - když mluví jedna, ostatní posluchají
  • kruh nenahrazuje psychoterapii
  • Spolupráce - každá z nás je součástí kruhu a má právo ovlivnit, co a jak se v kruhu děje
     

řekly o kruhu

Elisko, chci vam obema MOC podekovat, byla jsem na prvnim online Zenskem kruhu s Pavlou na tema Hranice a az me prekvapilo, jak to bylo silny a jak rychle jsme se dostaly docela na dren i pred uplne cizimi zenami. Diky moc za tu moznost. ❤️ Ja jsem uprimne vuci tomu vzdycky byla trochu skepticka (a zaroven me ta blizkost zen hodne lakala), protoze Zenske kruhy alespon v mem okoli lakaji zkratka urcite typy ezotericky zalozenych zen, na coz uplne nejsem, ale prave diky vam a vasi expertize a svetonazoru me to nalomilo a jsem moc rada, ze jsem do toho sla, Pavla nas neskutecne nenucene par otazkami navadela k zamysleni se nad hlubokyma a obcas i bolavyma vecma a vlastne mi to prislo jako takova podpurna terapeuticka skupina. :) No, nemusim vam rikat, ze jsem se z toho pak zbytek vecera davala dohromady. :) Takze jeste jednou diky, moc se tesim na dalsi setkani a snad se tento format ujme, moc rada bych se zucastnila i dalsich podobnych seanci. ❤️🙌
účastnice kruhu Hranice

vybrat svůj kruh

Setkání probíhají na Zoomu. Informace k přihlášení dostanete nejpozději den před prvním setkáním. 

Tři setkání zaměřená na naše prožívání. Jaký postoj zaujímáme k vlastním emocím? Jaké si dovolujeme a kterým se naopak bráníme? Co potřebujeme, abychom se cítily s emocemi lépe?

Pavla Táborská

Neděle 5.11., 19.11., 3.12.

18:00 - 19.40 (100 minut)

mateřství - vyprodáno

Tři setkání zaměřená na naše mateřství. Jaká přesvědčení si neseme do mateřství? Jaké nároky na sebe klademe? A jak se vyrovnáváme s výzvami a překážkami v mateřství? 

Eliška Veselá Remešová

Pondělí 30.10., 13.11., 27.11.

9:20 - 11.00 (100 minut) - Děti v pozadí jsou v pořádku :)

Tři setkání zaměřená na naše hranice. V jakých situacích dokážeme komunikovat hranice? kdy je to pro nás obtížné? Jak reagujeme, když jsou naše hranice překročeny? A co s tím?

Pavla Táborská

Úterý 31.10., 14.11., 28.11.

18:00 - 19:40 (100 min)

ženství - vyprodáno

Tři setkání zaměřená na naše ženství. Jaká význam dáváme ženské roli? Co od sebe jako ženy očekáváme? Jaké nároky klademe na sebe i na druhé ženy?

Eliška Veselá Remešová

Středy 1.11., 22.11., 13.12

18:20 - 20.00 (100 minut)

principy kruhu

bezpečí

Co se na kruhu sdílí, v něm také zůstává. Je v pořádku sdílet svou zkušenost či prožitek, je-li to s respektem k druhým účastnicím

jedinečnost

Sdílím svou vlastní zkušenost. Opírám se o to, co prožívám já, nikoliv o to, co vnímám jako "obecně platné" nebo "objektivní". 

dobrovolnost

Jsou různé formy, jak se mohu zapojit. Mohu poslouchat, mohu sdílet. Někdy potřebuji hodně prostoru, jindy ho přenechávám druhým. 

respekt

Uvědomuji si, že v pestrosti je síla.
S některými ženami mohu souznít, příběhy jiných mě mohou dráždit. Jsem ohleduplná k sobě i druhým. 

odpovědnost

Kruh je bezpečný sdílecí prostor, který unese i těžká témata. Není to však psychoterapie. Sdílení je tak věcí vlastní odpovědnosti a bezpečí. 

spolupráce

Spoluvytvářím obsah, který na kruhu vzniká. Mohu měnit zaběhlý proces. Nic není pevně dané, tvoříme tak jedinečný společný prostor. 

kruhem vás provází

eliška remešová

Eliška je psycholožka, psychoterapeutka a konzultantka. 
Má více než 14 let zkušeností z HR a Rozvoje a přes 1000 konzultací s jednotlivci i páry v rámci psychoterapeutické praxe. 
V současné době se orientuje hlavně na vztahová témata. Pomáhá dvojicím lépe komunikovat a být spolu šťastnější. Školí pro firmy, neziskovky i širokou veřejnost, a na sítích tvoří inspirativní obsah o vztazích pod #laskajedovednost. Založila Institut mezilidských vztahů MEZILIDMI. 
Manželka a máma dvou dětí. 

pavla táborská

Pavla se především věnuje psychologickému poradenství v rámci MEZILIDMI. Pracuje také jako psycholožka pro studenty ČVUT v poradenském centru CIPS. Vede semináře na témata péče o (duševní) zdraví, podpory wellbeingu a mezilidských vztahů. Je frekventantkou psychoterapeutického výcviku v biosyntéze. Ve své práci důvěřuje lidského potenciálu a (sebe)úzdravným silám v nás. Propojuje poznatky, zkušenosti a dovednosti, čerpá především z konceptů biosyntézy, mindfulness ve smyslu vědomé pozornosti k našemu bytí. V roce 2016 založila Národní linku pro odvykání.