PODPŮRNÁ SKUPINA

pro partnery osob s úzkostí, depresí či jinými psychickými obtížemi

Máte partnera, který se potýká s úzkostí, depresí nebo jiným duševním onemocněním? Chybí Vám možnost si o tom s někým popovídat? Nebo se nebojíte o tom mluvit, ale mrzí vás reakce druhých, kteří s tím nemají zkušenosti? 

Zapojte se do pilotní verze podpůrné skupiny, která slouží právě k tomu, abyste našli bezpečné místo, kde můžete s lidmi s obdobnou zkušeností sdílet těžkosti každodenního života s duševním onemocněním partnera. Setkání je jednorázové a máte tak jedinečnou možnost si vyzkoušet, zda-li skupinový formát je něco, co Vám vyhovuje. 

Skupinu provází Barbora Šustíková a Martina Táborská. Kapacita je max. 8 lidí. 


Co by vás mohlo o podpůrné skupině zajímat!

Proč je to "pilotní" podpůrná skupina?

Je to podpůrná skupina na zkoušku, kde budete mít možnost zjistit, jestli skupinová terapie je to, co vám vyhovuje. Budete mít možnost si zkusit, jaké to je mluvit o sobě před ostatními, zjistíte, jak vlastně skupinová terapie probíhá. A na závěr tohoto setkání dostanete informace ohledně možnosti dlouhodobější skupinové terapie, která bude probíhat od ledna 2023. 

Je pro mě podpůrná skupina vhodná?

Podpůrná skupina je vhodná pro ty, kteří hledají způsob, jak si mohou na chvíli od náročného soužití s duševní nemocí partnera odpočinout, a chtějí získat inspiraci nebo další vhledy jiných lidé s podobnou zkušeností. Je to také příležitost vyzkoušet si, zda tento skupinový formát je pro vás vhodný.

Pro koho podpůrná skupina není? Pro ty, kteří si chtějí ověřit, zda jejich partner touto nemocí trpí. Pro ty, kteří doufají, že po skupinové zkušenosti se jejich partneři změní. Pro ty, kteří chtějí získat teoretické znalosti o úzkostech a depresi.

Můžeme/musíme přijít s partnerem oba?

Ne. Podpůrná skupina je tady právě pro partnery těch, kteří mají nějaké duševní potíže. Podpůrná skupina slouží právě k tomu, aby zdraví partneři mohli sdílet své zkušenosti a těžkosti spojené s duševním onemocněním partnera a našli bezpečné místo, které jim poskytne úlevu. 

Kdy a kde setkání proběhne?

V tomto roce se uskuteční podpůrné skupiny v těchto termínech:

  • 28. listopadu od 18:30
  • 12. prosince od 18:30

Proběhnou na adrese Budečská 3, Praha 2, 120 00. Informace dostanete ještě těsně před setkáním do e-mailu. 

Kolik setkání stojí?

Jedno setkání stojí 550,- Kč vč. DPH.

Jak to bude probíhat?

Setkání povedou dvě terapeutky, které na začátku setkání provedou účastníky principy pro podpůrnou skupinu. Podpůrná skupina těží především ze sdílení a vzájemného působení účastníků a citlivého provázení terapeuty. Můžete aktivně spoluvytvářet obsah, který na podpůrné skupině vzniká nebo můžete zůstat v roli pozorovatele. Vaše aktivita je zcela dobrovolná.  

Musí mít můj partner potvrzení o nemoci?

Ne, nemusí. Pro to, abyste se skupiny mohli účastnit, váš partner diagnózu stanovenou mít nemusí, ale předpokládá se, že víte nebo alespoň tušíte, s jakými obtížemi se potýká. 

vyzkoušejte podpůrnou skupinu a přihlašte se na jeden z termínů.

Vaši účast Vám potvrdíme e-mailem spolu s dalšími informacemi.

Zajímá Vás ještě něco? Zeptejte se nás.


zaměřujeme se na vztahy

Věříme, že vztah je klíčovou komponentou v našem životě. Sami k sobě se nějak chováme a promlouváme.
Stejně tak vytváříme vztahy s druhými, které výrazně ovlivňují naše prožívání a náhled na sebe i na druhé.
A skrze vztahy se konec konců formuje i náš postoj k životu, práci a různým událostem, které nás na cestě potkají.