Monika Kytka

Dobrý den, jmenuji se Monika.

 

Jsem psycholožka, psychoterapeutka, lektorka a koučka.

Moje cesta k profesi psychologa a psychoterapeuta, nebyla nijak plánovaná. Zpětně viděno to byl spíš sled přirozeně na sebe navazujících událostí. Šťastných i těch méně šťastných. Vždycky jsem věděla, že chci pracovat s lidmi a pro lidi, ale táhlo mě to spíš k umění a k práci s dětmi.

Moje cesta tedy vedla nejprve přes studium pedagogiky, kde jsem ale velmi rychle pocítila, že to nebyla šťastná volba. Tehdy jsem – asi jako formu útěku – zvolila přihlášku na semestr v Dánsku a přihlášku na psychologii. Překvapivě vyšlo obojí. V Dánsku mě okouzlil předmět “body-mind”, který propojil psychologii a můj celoživotní vztah k tanci, józe a k tělu obecně. Na univerzitě v Praze mě zase nadchl svět psychologie práce a HR.

Tyto dvě moje, na první pohled nepropojitelné vášně, se poprvé protnuly při absolvování výcviku v somatickém koučování a od té doby mě v různé podobě provázejí dodnes. Studijně i profesně jsem se zabývala otázkami vztahu těla a mysli, energy managementu a s tím spojené udržitelné výkonnosti (a radosti) v práci i v životě celkově. Praxi jsem absolvovala jak ve zdravotnických a poradenských pracovištích, tak v konzultantských firmách. 

Problematika partnerských vztahů a mladé rodiny mě začala profesně zajímat až o pár let později, s porodem mého prvního dítěte. Nová zkušenost – být mámou – a vše co s ní souvisí, mi převrátila svět vzhůru nohama. Má dosavadní perspektiva vztahů a mé sebepojetí v nich se rozšířily do mnohem bohatší podoby a větší komplexity. A také znovu na světlo světa vynesla uvědomění, jak moc je kvalita života závislá na kvalitě našich vztahů. A také, jak vlastně i ty své nejbližší a nejmilovanější vztahy málo umíme.

Mé další profesní kroky směřovaly do poradny pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy, současně s tím jsem absolvovala psychoterapeutický výcvik (v Gestalt modalitě). Aktuálně se svými klienty pracuji v soukromé terapeutické praxi. Jsem přesvědčená, že se každý z nás rodí s potenciálem žít smysluplný a vztahově naplněný život. A věřím, že poznat sám sebe je toho nutným předpokladem.

Vzdělání:

 • Psychologie (Mgr., FF Univerzita Karlova v Praze)
 • Pedagogika (Bc., FF Univerzita Karlova v Praze)

Další kurzy a semináře:

 • Základní psychoterapeutický výcvik v Gestalt modalitě – Gestlat Studia (5 let, 800 hodin)
 • Supervizní část psychoterapeutického výcviku – Gestalt Studia (aktuálně probíhající, 2 roky, 140 hodin)
 • Výcvik v Somatickém koučování – Somatické koučování (1 rok, 131 hodin)
 • Kompletní výcvik krizové intervence – Déčko Liberec (1 rok, 150 hodin)
 • Hogan Assessment – HPI, HDS, MVPI (Assessment Systems)
 • Bridge Personality Assessment (Test Center)  
 • Leadership Judgement Indicator (Testcentrum Hogrefe)
 • Základní mindfulness program MBSR (Terapeutické centrum Lávka)
 • Úvod do psychoterapeutického směru biosyntézy (Český institut biosyntézy)

Spojte se s námi.